Printer Friendly Draw Sheets
Main
Round of 32Round of 16Quarter-FinalSemi-FinalFinalWinner
CRC  8:00      C1
Clutterbuck - Rozek 
 
 
 
6-2, 6-0 
CRC  9:00      R1
 
 Nejedlik - Rinicella 
6-1, 7-6 
 
 
 
 
 
6-1, 6-2 
 
 
CRC  10:30      QR1
 
 
 
 Easdale - Gilbert 
6-0, 6-1 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Easdale - Gilbert 
6-3, 6-1 
 
 
 
 
 
 
CRC  1:45      
 
 
 
 
 
 
 
 Brown - Mazzola 
6-3, 6-4 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Easdale - Gilbert 
6-4, 6-7, 6-4 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
CRC  5:30      
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
7-5, 6-2 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nejedlik - Rinicella 
CRC  8:00      C2
Phillips-Spiess - Wiese 
 
Easdale - Hand 
CRC  8:00      C3
Auffenberg - Fair-Rogalski 
 
 
 Easdale - Hand 
6-2, 6-0 
CRC  9:00      R2
 
 Easdale - Gilbert 
7-6, 6-1 
 
Kladstrup - Parrinello 
CRC  8:00      C4
Easdale - Gilbert 
 
Brown - Mazzola 
KCC  8:00      C5
10 Dinapoli - Fox 
 
 
 Brown - Mazzola 
6-2, 6-1 
KCC  9:00      R3
 
 Adkinson - Mikola 
6-1, 6-2 
 
 
 
 
 Brown - Mazzola 
6-7, 6-3, 6-3 
 
 
CRC  10:30      QR2
 
 
 
 
6-1, 6-1 
 
 
 
11 Austin - Riddle 
KCC  8:00      C6
12 Adkinson - Mikola 
 
13 McBride - Meadors 
CVHC  8:00      C7
14 Hill - Spoth 
 
 
 Hill - Spoth 
6-2, 4-6, 6-2 
CVHC  9:00      R4
 
 
6-1, 6-3 
 
15 White - Wright 
KCC  8:00      C8
16 
 
17 
CSC  8:00      C9
18 Koch - Trombold 
 
 
 
6-1, 6-3 
CSC  9:00      R5
 
 Ferree - Watson 
6-4, 6-3 
 
 
 
 
 
6-2, 6-0 
 
 
CRC  10:30      QR3
 
 
 
 Odenbach - Pike 
6-3, 6-3 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
6-3, 6-3 
 
 
 
 
 
 
CRC  1:45      
 
 
 
 
 
 
 
 Kapanowski - Steiner 
6-4, 7-5 
 
 
 
 
 
 
 
19 Ferree - Watson 
CSC  8:00      C10
20 Crenshaw - Kelley 
 
21 Odenbach - Pike 
CSC  8:00      C11
22 Hoover - Mettenburg 
 
 
 Odenbach - Pike 
7-6, 6-3 
CSC  9:00      R6
 
 Crick - Miller 
6-2, 6-1 
 
23 Quigley - Thimons 
CSC  8:00      C12
24 Crick - Miller 
 
25 Davin - Gaspadarek 
CGC  8:00      C13
26 Conrad - Ottaway 
 
 
 Davin - Gaspadarek 
6-1, 6-2 
CGC  9:00      R7
 
 Kapanowski - Steiner 
6-1, 6-1 
 
 
 
 
 Kapanowski - Steiner 
6-1, 6-2 
 
 
CRC  10:30      QR4
 
 
 
 
6-3, 6-4 
 
 
 
27 Lauer - Lencewicz 
CGC  8:00      C14
28 Kapanowski - Steiner 
 
29 Leventon - Siegel 
SHCC  8:00      C15
30 Salahshour - Taft 
 
 
 Leventon - Siegel 
3-6, 6-4, 6-2 
SHCC  9:00      R8
 
 
6-4, 6-2 
 

Official Sponsors of the APTA

Viking Athletics     ULINE

Social

Find us on Facebook
Facebook
Join us on Twitter
Twitter
Check out our YouTube channel!
YouTube
Photos on Flickr
Flickr
Send us Feedback and Questions
Email Us