Printer Friendly Draw Sheets
Main
Round of 32Round of 16Quarter-FinalSemi-FinalFinalWinner
      
Bye 
 
 
 
 
HGC  9:30      R1
 
 Culver - Rose 
6-0, 7-5 
 
 
 
 
 
6-0, 6-0 
 
 
HGC  10:45      QR1
 
 
 
 Gatsch - Schroeder 
6-2, 7-6 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
6-0, 6-0 
 
 
 
 
 
 
SC  2:00      
 
 
 
 
 
 
 
 
6-1 6-3 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
6-4 1-6 7-5 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
SC  4:00      
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
6-3 6-1 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Lebling - Paris 
HGC  8:30      C2
Culver - Rose 
 
Aldinger - Imo 
HGC  8:30      C3
Foster - Noble 
 
 
 Aldinger - Imo 
6-4, 6-2 
HGC  9:30      R2
 
 Gatsch - Schroeder 
6-0, 6-0 
 
Chatain - Flickinger 
HGC  8:30      C4
Gatsch - Schroeder 
 
Gaspadarek - Pontikes 
SC  8:30      C5
10 Gallery - Zimmermann 
 
 
 Gaspadarek - Pontikes 
6-1 6-1 
SC  9:30      R3
 
 Reighard - Zidar 
6-0 6-1 
 
 
 
 
 Reighard - Zidar 
6-3 6-4 
 
 
SC  10:45      QR2
 
 
 
 
6-0 6-1 
 
 
 
11 Haggerty - Sciortino 
SC  8:30      C6
12 Reighard - Zidar 
 
13 Ulrich - Woldenberg 
SC  8:30      C7
14 Koopsen - Severson 
 
 
 Koopsen - Severson 
6-1 6•1 
SC  9:30      R4
 
 
6-0 6-1 
 
15 Brown - Johnson 
SC  8:30      C8
16 
 
17 
BC  8:30      C9
18 Benedict - Timmerman 
 
 
 
6-2,6-2 
BC  9:30      R5
 
 Griffin - Lee 
6-4,4-6,6-4 
 
 
 
 
 
6-3,6-2 
 
 
BC  10:45      QR3
 
 
 
 Jones - Ross 
6-0,6-0 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
3-6,7-6,6-3 
 
 
 
 
 
 
SC  2:00      
 
 
 
 
 
 
 
 
6-2,6-2 
 
 
 
 
 
 
 
19 Johnson - Kramer 
BC  8:30      C10
20 Griffin - Lee 
 
21 McWilliams - Wang 
BC  8:30      C11
22 Honzel - Kohl 
 
 
 McWilliams - Wang 
6-3,6-1 
BC  9:30      R6
 
 Jones - Ross 
6-3,6-0 
 
23 Hughes - Wenzel 
BC  8:30      C12
24 Jones - Ross 
 
25 Hughes - Turner 
HL  8:30      C13
26 Harris - Peterson 
 
 
 Hughes - Turner 
6-1,6-2 
HL  9:30      R7
 
 Doten - Zsinko  
6-0,6-1 
 
 
 
 
 Doten - Zsinko  
6-3, 6-3 
 
 
HL  10:45      QR4
 
 
 
 
6-0,6-3 
 
 
 
27 Fencik - Revord 
HL  8:30      C14
28 Doten - Zsinko  
 
29 Earley - Mittelstadt 
HL  8:30      C15
30 Borstein - Noethlich 
 
 
 Earley - Mittelstadt 
6-1,6-1 
HL  9:30      R8
 
 
6-2,6-0 
 
31 Moore - Rockhold 
HL  8:30      C16
32 
 

Also Today

Official Sponsors of the APTA

Viking Athletics     ULINE

Social

Find us on Facebook
Facebook
Join us on Twitter
Twitter
Check out our YouTube channel!
YouTube
Photos on Flickr
Flickr
Send us Feedback and Questions
Email Us