Printer Friendly Draw SheetsMain - Final
FinalWinner
 
Sat   CAM  9:30      
 
 
Main - Top Half
Round of 64Round of 32Round of 16Quarter-FinalSemi-Final
      
Bye 
 
 
 
 
HP  9:00      C2
 
 Elsbrock - Schultz 
6-2, 6-4 
 
 
 
 
 
6-3 6-0 
 
 
HP  10:30      R1
 
 
 
 Herald - Lindberg 
6-1, 6-4 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
6-4,6-0 
 
 
 
 
 
 
CAM  1:00      QR1
 
 
 
 
 
 
 
 Brown - Mazzola 
6-4,6-7,6-7 (1) 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
6-1, 6-0 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
CAM  3:30      
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Budde - Glassmeyer 
6-3, 6-3 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Team Advances to Final
(see above)
Elsbrock - Schultz 
HP  8:00      C31
Fancher - Mikola 
 
Herald - Lindberg 
HP  8:00      C29
Bonekemper - Talty 
 
 
 Herald - Lindberg 
 
HP  9:00      C4
 
 Dickey - Schnug 
 
 
Dickey - Schnug 
      
Bye 
 
Brown - Mazzola 
      
10 Bye 
 
 
 Brown - Mazzola 
 
IHWC  9:00      C6
 
 Driscoll - Lutz 
 
 
 
 
 
 Brown - Mazzola 
6-1 6-0 
 
 
IHWC  10:30      R2
 
 
 
 Joseph - Lemieux 
6-0 6-1 
 
 
 
11 Driscoll - Lutz 
      
12 Bye 
 
13 Goldberg - Laird 
      
14 Bye 
 
 
 Goldberg - Laird 
 
IHWC  9:00      C8
 
 Joseph - Lemieux 
 
 
15 Joseph - Lemieux 
      
16 Bye 
 
17 Adkinson - Morneau  
      
18 Bye 
 
 
 Adkinson - Morneau  
 
CSC  8:30      C10
 
 Benic - Wilson 
 
 
 
 
 
 Benic - Wilson 
6-2, 0-6, 6-2 
 
 
CSC  10:00      R3
 
 
 
 Pontikes - Wang 
6-1, 6-2 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Benic - Wilson 
6-1, 6-2 
 
 
 
 
 
 
CAM  1:00      QR2
 
 
 
 
 
 
 
 Budde - Glassmeyer 
6-0, 6-2 
 
 
 
 
 
 
 
19 Benic - Wilson 
      
20 Bye 
 
21 Bristow - Saba 
      
22 Bye 
 
 
 Bristow - Saba 
 
CSC  8:30      C12
 
 Pontikes - Wang 
 
 
23 Pontikes - Wang 
      
24 Bye 
 
25 Dinapoli - Fox 
      
26 Bye 
 
 
 Dinapoli - Fox 
 
CAM  9:00      C14
 
 Keesee - Shannon 
 
 
 
 
 
 Dinapoli - Fox 
6-3, 6-2 
 
 
CAM  10:30      R4
 
 
 
 Budde - Glassmeyer 
6-3, 2-6, 6-4 
 
 
 
27 Keesee - Shannon 
      
28 Bye 
 
29 Budde - Glassmeyer 
      
30 Bye 
 
 
 Budde - Glassmeyer 
 
CAM  9:00      C16
 
 
 
 
31 
      
32 Bye 
 
Main - Bottom Half
Round of 64Round of 32Round of 16Quarter-FinalSemi-Final
33 Bye 
      
34 
 
 
 
 
CAM  9:00      C18
 
 Alf - Marrocco 
 
 
 
 
 
 
6-1, 6-1 
 
 
CAM  10:30      R5
 
 
 
 Kammerer - Stutz 
6-2, 6-2 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
6-1, 6-2 
 
 
 
 
 
 
CAM  2:30      QR3
 
 
 
 
 
 
 
 Jones - Ross 
6-3, 6-2 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
6-2, 6-1 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
CAM  4:30      
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Hand - Heil 
6-4, 5-7, 6-3 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
6-1, 6-3 
 
Team Advances to Final
(see above)
35 Bye 
      
36 Alf - Marrocco 
 
37 Bye 
      
38 Kammerer - Stutz 
 
 
 Kammerer - Stutz 
 
CAM  9:00      C20
 
 Austin - Meadors 
 
 
39 Bye 
      
40 Austin - Meadors 
 
41 Bye 
      
42 Caravaggio - Trombold 
 
 
 Caravaggio - Trombold 
 
MAK  9:00      C22
 
 Capannari - Thornton 
 
 
 
 
 
 Caravaggio - Trombold 
6-0 6-1 
 
 
MAK  10:30      R6
 
 
 
 Jones - Ross 
6-2 6-1 
 
 
 
43 Bye 
      
44 Capannari - Thornton 
 
45 Bye 
      
46 Friedman - Soller 
 
 
 Friedman - Soller 
 
MAK  9:00      C24
 
 Jones - Ross 
 
 
47 Bye 
      
48 Jones - Ross 
 
49 Bye 
      
50 Hand - Heil 
 
 
 Hand - Heil 
 
HP  8:30      C26
 
 James - Lofgren 
 
 
 
 
 
 Hand - Heil 
6-0 6-0 
 
 
CCC  10:00      R7
 
 
 
 Kagle - Kapanowski 
6-1, 6-1 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Hand - Heil 
7-6, 7-6 
 
 
 
 
 
 
CAM  2:30      QR4
 
 
 
 
 
 
 
 
6-4,4-6,7-5 
 
 
 
 
 
 
 
51 Bye 
      
52 James - Lofgren 
 
53 Bye 
      
54 Dorger - Zobrist 
 
 
 Dorger - Zobrist 
 
CCC  8:00      C28
 
 Kagle - Kapanowski 
 
 
55 Bye 
      
56 Kagle - Kapanowski 
 
57 Bye 
      
58 Easdale - Gilbert 
 
 
 Easdale - Gilbert 
 
CCC  9:00      C30
 
 Frey - Schulze 
6-0, 6-1 
 
 
 
 
 Easdale - Gilbert 
6-1 6-2 
 
 
CCC  10:30      R8
 
 
 
 
6-1, 6-2 
 
 
 
59 Capannari - Halpin 
CCC  8:00      C3
60 Frey - Schulze 
 
61 Barlow - Pogue 
CCC  8:00      C1
62 Day - Frey 
 
 
 Barlow - Pogue 
7-6 7-6 
CCC  9:00      C32
 
 
 
 
63 Bye 
      
64 
 

Official Sponsors of the APTA

Viking Athletics     ULINE

Social

Find us on Facebook
Facebook
Join us on Twitter
Twitter
Check out our YouTube channel!
YouTube
Photos on Flickr
Flickr
Send us Feedback and Questions
Email Us