Printer Friendly Draw Sheets
Main
Round of 32Round of 16Quarter-FinalSemi-FinalFinalWinner
SC  8:30      C1
Hughes - Wenzel 
 
 
 
6-1, 6-0 
SC  9:45      R1
 
 Benedict - Timmerman 
6-1, 6-7, 6-4  
 
 
 
 
 
6-0, 6-1 
 
 
SC  10:45      QR1
 
 
 
 Gatsch - Schroeder 
6-4, 6-0 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
6-2, 6-2 
 
 
 
 
 
 
SC  2:00      
 
 
 
 
 
 
 
 
6-1, 6-2 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
6-4, 4-6, 7-6 (7-5) 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
SC  4:00      
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
6-3, 7-5 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Paris - Walker 
SC  8:30      C2
Benedict - Timmerman 
 
Aldinger - Imo 
SC  8:30      C3
Sciortino - Walker 
 
 
 Aldinger - Imo 
6-4, 6-1 
SC  9:45      R2
 
 Gatsch - Schroeder 
6-0, 6-0 
 
Gallery - Zimmermann 
SC  8:30      C4
Gatsch - Schroeder 
 
Hughes - Turner 
HL  8:30      C5
10 Lee - Perry 
 
 
 Lee - Perry 
5-7,6-3,7-6(10-8) 
HL  9:45      R3
 
 Gaspadarek - Pontikes 
6-1,6-0 
 
 
 
 
 Gaspadarek - Pontikes 
6-2,6-0 
 
 
HL  10:45      QR2
 
 
 
 
6-0,6-0 
 
 
 
11 Hendricks - Talty 
HL  8:30      C6
12 Gaspadarek - Pontikes 
 
13 Chatain - Flickinger 
HL  8:30      C7
14 Allen - Sprovieri 
 
 
 Chatain - Flickinger 
6-3,7-6 
HL  9:45      R4
 
 
6-2,6-2 
 
15 Evans - Fencik 
HL  8:30      C8
16 
 
17 
KLM  8:30      C9
18 Brown - Rothman 
 
 
 
6-0 6-0 
KLM  9:45      R5
 
 Blinn - Thompson 
6-0, 6-1 
 
 
 
 
 
6-0, 6-1 
 
 
KLM  10:45      QR3
 
 
 
 Berens - Caravaggio 
6-2, 6-0 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
7-5, 6-2 
 
 
 
 
 
 
SC  2:00      
 
 
 
 
 
 
 
 
6-1, 6-4 
 
 
 
 
 
 
 
19 Hirt - Schleinzer 
KLM  8:30      C10
20 Blinn - Thompson 
 
21 Reighard - Zidar 
KLM  8:30      C11
22 Condon - Hawn 
 
 
 Reighard - Zidar 
6-3, 6-0 
KLM  9:45      R6
 
 Berens - Caravaggio 
6-0, 6-0 
 
23 Regan - Schinderle 
KLM  8:30      C12
24 Berens - Caravaggio 
 
25 Doten - Zsinko  
BC  8:30      C13
26 Borstein - Byers 
 
 
 Doten - Zsinko  
6-0, 6-0 
BC  9:45      R7
 
 Gheorghe - Wang 
6-4, 6-2 
 
 
 
 
 Doten - Zsinko  
6-1, 6-3 
 
 
BC  10:45      QR4
 
 
 
 
6-1,6-0 
 
 
 
27 Pacaut - Reinkemeyer 
BC  8:30      C14
28 Gheorghe - Wang 
 
 
 Koopsen Boucquemont - Morris 
6-1, 6-4 
BC  9:45      R8
 
 
6-1, 6-0 
 
31 Mark - Rose 
BC  8:30      C16
32 
 

Official Sponsors of the APTA

Viking Athletics     ULINE

Social

Find us on Facebook
Facebook
Join us on Twitter
Twitter
Check out our YouTube channel!
YouTube
Photos on Flickr
Flickr
Send us Feedback and Questions
Email Us