Menu
APTA Home
APTA Tour
National
Rankings
APTA Network
Museum &
Hall of Fame
Sign In
User Name
Password
Show Password
Shoreline Classic Mixed
Sunday, April 3, 2022
Tournament Home
Draws
Rounds
Full Draws
All Finals
Players
Bios & Matches
Seeds
Locations
Video
APTA Network
Schedule
All Scoring Tournaments
Shoreline Classic
Men's PTI 30+ Nationals
Illinois Married Mixed
Plain Jane
Men's Team Nationals
Women's Team Nationals
Men's PTI 50+ Nationals
Men's 145+ Nationals
Husband/Wife & Mixed Nationals
Women's PTI 50+ Nationals
Winter Classic
Men's 60+ States
Men's PTI 40+ Nationals
APTA Nationals
NJWPTL States
Men's PTI 35+ Nationals
Paddle Palooza
Philly Open
Women's PTI 70+ Nationals
Peachtree Invitational
Arapahoe Invitational
Women PTI 65+ Nationals
Women's PTI 55+ Nationals
Men's Masters 45/55/65
Women's Masters 45/60
Indianapolis Open
Ladies PTI 40+
Men's PTI 20+ Nationals
Women's PTI 45+ Nationals
PA Men's Masters
Short Hills
Paddle At The Farm
St. Louis Men
Hinsdale Challenge
Colorado State Men
Southern Invitational Men
Three Rivers Men
Detroit Invitational
CPTC Series & States
Atlantic Classic
Columbus Open
Lagunitas Classic
Three Rivers Women
EPTC Men's 95+
Maryland State Men
CT Classic Men
Men's 50/60/70 & Women's 50
Colorado Mixed Open
The Midwesterns
Men's PTI 10+ Nationals
Milton Point
PA State PTI Open
Queen City Paddle Battle
South Shore Boston
Cabin Fever Classic
NJ Men's League Classic
Average Joe
Women's PTI 35+ Nationals
Mid-Atlantic Men
Mixed Open
Women's PTI 40+ Nationals
Steel City Classic
Women's 110+ Nationals
Charm City Classic
Games on the James
Kansas City Men
Shoreline Women
Colorado Women's PTI Open
Long Island & Duane Hayden
Men's PTI 45+ Nationals
Men's PTI 15 & 25+ Nationals
Philly Cricket
Delaware Men
White Mt. Open
Cleveland Masters
Lake Invitaitonal
Chicago Charities
Green Mountain Open
Rochester Open
Baltimore Open
Lake Forest Women
Sound Shore Men
The Medinah Cup
Montclair Open
Shoreline Classic
Illinois Married Mixed
Men's Team Nationals
Women's Team Nationals
Men's PTI 50+ Nationals
Husband/Wife & Mixed Nationals
Women's PTI 50+ Nationals
Men's 145+ Nationals
St. Paddles Day
APTA Home
APTA Tour
National Rankings
APTA Network
Museum & Hall of Fame
Stonington Community Center (COMO) (COMO)
Stonington Community Center (COMO) (COMO)
Club: 860-535-247628 Cutler St, Stonington CT 3
Matches
Directions
Schedule
Sunday, April 03, 2022
Mixed
Main Draw, Final
Albrikes - Corcoran
Sun
COMO
6-3,6-2
Eagan - Straub
Mixed
Main Draw, Semi-Final
Albrikes - Corcoran
Sun
COMO
6-0, 6-0
Meyers - Rowe
Mixed
Main Draw, Semi-Final
Gartner - Pallotta
Sun
COMO
3-6, 7-5, 6-3
Eagan - Straub
Mixed
Main Draw, Quarter-Final
Albrikes - Corcoran
Sun
COMO
6-0, 6-1
James - Glenn
QR1
Mixed
Main Draw, Quarter-Final
Albrikes - Pinto
QR2
Sun
COMO
6-1, 6-1
Meyers - Rowe
Mixed
Main Draw, Quarter-Final
Dolan - Krell
QR3
Sun
COMO
6-3, 6-4
Gartner - Pallotta
Mixed
Main Draw, Quarter-Final
Michalek (former) - Robinson
QR4
Sun
COMO
6-3, 6-3
Eagan - Straub
Mixed
Quarter Reprieve Draw, Final
Albrikes - Pinto
Sun
COMO
6-1, 6-2
Dolan - Krell
Mixed
Quarter Reprieve Draw, Semi-Final
QR1
James - Glenn
Sun
COMO
6-2, 4-6, 6-4
QR2
Albrikes - Pinto
Mixed
Quarter Reprieve Draw, Semi-Final
QR3
Dolan - Krell
Sun
COMO
3-6, 6-3, 6-2
QR4
Michalek (former) - Robinson
Mixed
Consolation Draw, Final
Cabral - Hansen
Sun
COMO
5-7, 6-2, 10–8
Feeley - Feeley
Mixed
Consolation Draw, Semi-Final
Ternes - Keyes
Sun
COMO
6-0, 6-0
Cabral - Hansen
Mixed
Consolation Draw, Semi-Final
Burgess - O'Neill
Sun
COMO
6-3, 7-5
Feeley - Feeley
Mixed
Consolation Draw, Quarter-Final
C1
Murphy - Miller
CR1
Sun
COMO
6-3, 6-1
C2
Ternes - Keyes
Mixed
Consolation Draw, Quarter-Final
C3
Blum - Straus
CR2
Sun
COMO
6-1, 6-2
C4
Cabral - Hansen
Mixed
Consolation Draw, Quarter-Final
C5
Bessette - Lombardi
CR3
Sun
COMO
6-3, 6-1
C6
Burgess - O'Neill
Mixed
Consolation Draw, Quarter-Final
C7
Feeley - Feeley
Sun
COMO
6-4, 6-3
C8
Castle - Edovas
CR4
Mixed
Consolation Reprieve Draw, Final
Blum - Straus
Sun
COMO
6-2, 6-2
Castle - Edovas
Mixed
Consolation Reprieve Draw, Semi-Final
CR1
Murphy - Miller
Sun
COMO
6-1, 6-3
CR2
Blum - Straus
Mixed
Consolation Reprieve Draw, Semi-Final
CR3
Bessette - Lombardi
Sun
COMO
6-0, 6-0
CR4
Castle - Edovas
Mixed
Main Draw, Round of 16
5
Blum - Straus
C3
Sun
COMO
8:30
6-0, 6-1
6
Albrikes - Pinto
Mixed
Main Draw, Round of 16
7
Meyers - Rowe
Sun
COMO
8:30
6-3, 4-6, 6-3
8
Cabral - Hansen
C4
Mixed
Main Draw, Round of 16
9
Dolan - Krell
Sun
COMO
8:30
6-2, 6-0
10
Bessette - Lombardi
C5
Mixed
Main Draw, Round of 16
11
Gartner - Pallotta
Sun
COMO
8:30
6-4, 6-2
12
Burgess - O'Neill
C6
Mixed
Main Draw, Round of 16
1
Albrikes - Corcoran
Sun
COMO
9:30
6-0, 6-1
2
Murphy - Miller
C1
Mixed
Main Draw, Round of 16
3
James - Glenn
Sun
COMO
9:30
6-1, 7-5
4
Ternes - Keyes
C2
Mixed
Main Draw, Round of 16
13
Feeley - Feeley
C7
Sun
COMO
9:30
3-6, 6-1, 6-2
14
Michalek (former) - Robinson
Mixed
Main Draw, Round of 16
15
Castle - Edovas
C8
Sun
COMO
9:30
6-0,6-0
16
Eagan - Straub
Official APTA Sponsor
Connect with the APTA