Printer Friendly Draw SheetsMain - Final
FinalWinner
 
Sun   CAM  12:30      
 
 
3-6, 6-2, 6-4 
Main - Top Half
Round of 64Round of 32Round of 16Quarter-FinalSemi-Final
      
Bye 
 
 
 
 
CCC  9:15      R1
 
 Martin - Thygesen 
6-0, 6-2 
 
 
 
 
 
6-2, 6-0 
 
 
CCC  11:15      16R1
 
 
 
 Hersh - Noland 
6-3, 6-0 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
6-1, 6-1 
 
 
 
 
 
 
CAM  3:00      QR1
 
 
 
 
 
 
 
 Colmar - Morgan 
6-3, 6-2 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
6-2, 6-0 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Sun   CAM  9:30      
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
6-3, 3-6, 6-2 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
6-3, 6-0 
 
Team Advances to Final
(see above)
Rogers - Stutz 
CCC  8:15      C2
Martin - Thygesen 
 
Ashford - Battle 
CCC  8:15      C3
Carron - Moellering 
 
 
 Ashford - Battle 
6-0, 6-0 
CCC  9:15      R2
 
 Hersh - Noland 
6-2, 6-1 
 
Ebenhoeh - Wirgau 
CCC  8:15      C4
Hersh - Noland 
 
Colmar - Morgan 
WY  8:15      C5
10 Gundersen - Malloy 
 
 
 Colmar - Morgan 
6-1, 6-2 
WY  9:15      R3
 
 Granger - Rahaley 
6-2, 7-6 
 
 
 
 
 Colmar - Morgan 
6-3, 6-2 
 
 
MAK  11:15      16R2
 
 
 
 
0-6, 6-3, 6-0 
 
 
 
11 Faig - Gilligan 
WY  8:15      C6
12 Granger - Rahaley 
 
13 Pfister - Pierce 
MAK  8:15      C7
14 Bates - Shaeffer 
 
 
 Bates - Shaeffer 
6-2, 6-0 
MAK  9:15      R4
 
 
6-0, 6-2 
 
15 Hobson - Hobson 
MAK  8:15      C8
16 
 
17 
KW  8:15      C9
18 Davis - Vallee 
 
 
 
6-3, 6-2 
KW  9:15      R5
 
 Gera - Gossain 
6-2, 6-0 
 
 
 
 
 
6-0, 6-1 
 
 
KW  11:15      16R3
 
 
 
 Noble - Smith 
6-1, 6-0 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
6-0, 6-3 
 
 
 
 
 
 
CAM  3:00      QR2
 
 
 
 
 
 
 
 
6-3, 6-4 
 
 
 
 
 
 
 
19 Boucquemont - Leger 
KW  8:15      C10
20 Gera - Gossain 
 
21 English - Novak 
KW  8:15      C11
22 Certo - Solove 
 
 
 English - Novak 
3-6, 6-1, 6-1 
KW  9:15      R6
 
 Noble - Smith 
6-3,6-2 
 
23 Ford - Mercer 
KW  8:15      C12
24 Noble - Smith 
 
25 Estes - Vens 
HP  8:15      C13
26 McClure - Morgan 
 
 
 Estes - Vens 
6-2, 6-3 
HP  9:15      R7
 
 Heck - Rogers 
6-3, 6-1 
 
 
 
 
 Estes - Vens 
6-1, 6-3 
 
 
HP  11:15      16R4
 
 
 
 
6-3, 6-0 
 
 
 
27 Bourke - Haggarty 
HP  8:15      C14
28 Heck - Rogers 
 
29 Aaron - Baxter 
HP  8:15      C15
30 Dimling - Floth 
 
 
 Aaron - Baxter 
6-2, 7-5 
HP  9:15      R8
 
 
 
 
31 Bye 
      
32 
 
Main - Bottom Half
Round of 64Round of 32Round of 16Quarter-FinalSemi-Final
33 
      
34 Bye 
 
 
 
 
GL  9:15      R9
 
 Schmahl - Teufel 
6-0, 6-1 
 
 
 
 
 
6-4, 6-0 
 
 
GL  11:15      16R5
 
 
 
 Lofgren - Lofgren 
6-3, 3-6, 7-6 (4) 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
6-4,6-4 
 
 
 
 
 
 
CAM  3:00      QR3
 
 
 
 
 
 
 
 
7-5, 6-0 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
6-4, 6-4 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Sun   CAM  9:30      
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
3-6, 6-2, 6-3 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
7-5, 6-2 
 
Team Advances to Final
(see above)
35 Schmahl - Teufel 
GL  8:15      C18
36 Gips - Trombold 
 
37 Lambropoulos - Mullaney 
GL  8:15      C19
38 Meunier - Miller 
 
 
 Lambropoulos - Mullaney 
6-0, 6-0 
GL  9:15      R10
 
 Lofgren - Lofgren 
6-0, 6-0 
 
39 Albrecht - Cabrera 
GL  8:15      C20
40 Lofgren - Lofgren 
 
41 Compton - Rose 
IHWC  8:15      C21
42 Compaan - Smith 
 
 
 Compton - Rose 
6-1, 6-1 
IHWC  9:15      R11
 
 Held - Higgins 
3-6, 6-4, 7-5 
 
 
 
 
 Compton - Rose 
6-2, 7-6 
 
 
CSC  11:15      16R6
 
 
 
 
6-0, 6-2 
 
 
 
43 Jones - Reed 
IHWC  8:15      C22
44 Held - Higgins 
 
45 Bush - Troutman 
CSC  8:15      C23
46 Ihlendorf - Roberts 
 
 
 Bush - Troutman 
6-2, 6-2 
CSC  9:15      R12
 
 
 
 
47 Panek - Wotring 
CSC  8:15      C24
48 
 
49 
FRI   HP  6:30      C25
50 Bennington - Wooster 
 
 
 
6-0, 6-1 
FB  9:15      R13
 
 Liu - Vanlokeren 
6-0, 6-1 
 
 
 
 
 
6-0,6-0 
 
 
FB  11:15      16R7
 
 
 
 Gonzalez - Mansager 
6-4,6-2 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
6-3,6-2 
 
 
 
 
 
 
CAM  3:00      QR4
 
 
 
 
 
 
 
 
6-4, 6-1 
 
 
 
 
 
 
 
51 Maseck - Napier 
FB  8:15      C26
52 Liu - Vanlokeren 
 
53 McEnery - Morneau 
FB  8:15      C27
54 McRae - Triplett 
 
 
 McRae - Triplett 
5-7,6-0,6-2 
FB  9:15      R14
 
 Gonzalez - Mansager 
6-2,7-5 
 
55 Lonergan - Robinson 
FB  8:15      C28
56 Gonzalez - Mansager 
 
57 Fey - Moore 
TP  8:15      C29
58 Boyce - Soffa 
 
 
 Fey - Moore 
6-2, 6-3 
KW  9:15      R15
 
 Croker - Spracklin 
6-3, 6-0 
 
 
 
 
 Croker - Spracklin 
6-1, 6-1 
 
 
CAM  11:15      16R8
 
 
 
 
6-2, 6-1 
 
 
 
59 Baby - Kimmel 
TP  8:15      C30
60 Croker - Spracklin 
 
61 White - White 
TP  8:15      C31
62 da Silva - Kalil 
 
 
 White - White 
6-2, 6-1 
CAM  9:15      R16
 
 
 
 
63 Bye 
      
64 
 

Official Sponsors of the APTA

Viking Athletics     ULINE

Social

Find us on Facebook
Facebook
Join us on Twitter
Twitter
Check out our YouTube channel!
YouTube
Photos on Flickr
Flickr
Send us Feedback and Questions
Email Us