Printer Friendly Draw SheetsMain - Final
FinalWinner
 
Sun   SL  10:00      
 
 
6-4, 7-6 (7-5) 
Main - Top Half
Round of 64Round of 32Round of 16Quarter-FinalSemi-Final
      
Bye 
 
 
 
 
TCR  9:00      C2
 
 Fitzsimmons - Roselli 
6-4,7-6 
 
 
 
 
 
6-0,6-1 
 
 
TCR  11:15      R1
 
 
 
 Pike - Kalkman 
6-0,6-0 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
6-2,6-2 
 
 
 
 
 
 
SL  2:30      QR1
 
 
 
 
 
 
 
 Feher - Estes 
6-2,6-4 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
6-3 6-2 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
SL  5:00      
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Guyaux - Watt 
3-6 7-6 6-3 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
6-3 5-7 6-2 
 
Team Advances to Final
(see above)
Turner - Herlan 
TCR  8:00      C27
Fitzsimmons - Roselli 
 
Pike - Kalkman 
      
Bye 
 
 
 Pike - Kalkman 
 
TCR  8:30      C4
 
 Cummings - Garcia 
 
 
Cummings - Garcia 
      
Bye 
 
Feher - Estes 
      
10 Bye 
 
 
 Feher - Estes 
 
TCR  8:30      C6
 
 Wierdsma - Shapiro 
 
 
 
 
 
 Feher - Estes 
6-3,6-2 
 
 
TCR  11:15      R2
 
 
 
 Jaffe - Englander 
6-4,6-1 
 
 
 
11 Wierdsma - Shapiro 
      
12 Bye 
 
13 Dyminski - Kotalik 
      
14 Bye 
 
 
 Dyminski - Kotalik 
 
TCR  8:30      C8
 
 Jaffe - Englander 
 
 
15 Jaffe - Englander 
      
16 Bye 
 
17 Guyaux - Watt 
      
18 Bye 
 
 
 Guyaux - Watt 
 
SL  8:30      C10
 
 Bigby - Hutton 
 
 
 
 
 
 Guyaux - Watt 
6-0,6-2 
 
 
SL  11:15      R3
 
 
 
 Tunaru - Heil 
6-0,6-3 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Guyaux - Watt 
6-3,6-1 
 
 
 
 
 
 
SL  2:30      QR2
 
 
 
 
 
 
 
 
6-0,6-0 
 
 
 
 
 
 
 
19 Bigby - Hutton 
      
20 Bye 
 
21 Nazarenko - White 
      
22 Bye 
 
 
 Nazarenko - White 
 
SL  8:30      C12
 
 Tunaru - Heil 
 
 
23 Tunaru - Heil 
      
24 Bye 
 
25 Odenbach - Odenbach 
      
26 Bye 
 
 
 Odenbach - Odenbach 
 
SL  8:30      C14
 
 Brown - Odenbach 
 
 
 
 
 
 Odenbach - Odenbach 
6-4,6-1 
 
 
SL  11:15      R4
 
 
 
 
6-2,6-2 
 
 
 
27 Brown - Odenbach 
      
28 Bye 
 
29 Kladstrup - Kladstrup 
SL  8:00      C21
30 Merkel - Hawkins 
 
 
 Kladstrup - Kladstrup 
6-2,6-4 
SL  9:00      C16
 
 
 
 
31 
      
32 Bye 
 
Main - Bottom Half
Round of 64Round of 32Round of 16Quarter-FinalSemi-Final
33 Bye 
      
34 
 
 
 
 
MT  9:00      C18
 
 Dwyer - Thompson 
6-1,6-2 
 
 
 
 
 
6-1,6-2 
 
 
MT  11:15      R5
 
 
 
 Parrinello - Roselli 
6-4,7-5 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
6-2,6-1 
 
 
 
 
 
 
SL  2:30      QR3
 
 
 
 
 
 
 
 Delmonico - Stulac 
6-3,6-2 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
4-6 6-1 6-2 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
SL  5:00      
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
6-4 6-2 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
1-6 6-4 6-2 
 
Team Advances to Final
(see above)
35 Dwyer - Thompson 
MT  8:00      C11
36 Lewis - Kalkman 
 
37 Bye 
      
38 Parrinello - Roselli 
 
 
 Parrinello - Roselli 
 
MT  8:30      C20
 
 Koopsen - Boucquemont 
 
 
39 Bye 
      
40 Koopsen - Boucquemont 
 
41 Bye 
      
42 Brown-Cobbs - Cobbs 
 
 
 Brown-Cobbs - Cobbs 
 
MT  8:30      C22
 
 McLean - Crosta 
 
 
 
 
 
 Brown-Cobbs - Cobbs 
6-2,6-0 
 
 
MT  11:15      R6
 
 
 
 Delmonico - Stulac 
6-2,6-0 
 
 
 
43 Bye 
      
44 McLean - Crosta 
 
45 Bye 
      
46 Miller - Keller 
 
 
 Miller - Keller 
 
MT  8:30      C24
 
 Delmonico - Stulac 
 
 
47 Bye 
      
48 Delmonico - Stulac 
 
49 Bye 
      
50 Morgan - Morgan 
 
 
 Morgan - Morgan 
 
SL  10:00      C26
 
 Zipp - Zipp 
 
 
 
 
 
 Morgan - Morgan 
6-1,6-0 
 
 
SL  11:15      R7
 
 
 
 Laird - Gonzalez 
6-0,6-0 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Morgan - Morgan 
6-1,6-3 
 
 
 
 
 
 
SL  2:30      QR4
 
 
 
 
 
 
 
 
6-0,6-2 
 
 
 
 
 
 
 
51 Bye 
      
52 Zipp - Zipp 
 
53 Bye 
      
54 Lynch - Wierdsma 
 
 
 Lynch - Wierdsma 
 
SL  8:30      C28
 
 Laird - Gonzalez 
 
 
55 Bye 
      
56 Laird - Gonzalez 
 
57 Bye 
      
58 Heil - Hornik 
 
 
 Heil - Hornik 
 
CCR  8:30      C30
 
 Bartemus - Lechner 
 
 
 
 
 
 Heil - Hornik 
6-2,6-3 
 
 
CCR  11:15      R8
 
 
 
 
6-0, 6-1 
 
 
 
59 Bye 
      
60 Bartemus - Lechner 
 
61 Wright - Topping 
CCR  8:00      C5
62 Behrens - Behrens 
 
 
 Wright - Topping 
6-0,6-1 
CCR  9:00      C32
 
 
 
 
63 Bye 
      
64 
 

Official Sponsors of the APTA

Viking Athletics     ULINE

Social

Find us on Facebook
Facebook
Join us on Twitter
Twitter
Check out our YouTube channel!
YouTube
Photos on Flickr
Flickr
Send us Feedback and Questions
Email Us

Tournament Sponsors