Printer Friendly Draw Sheets
Main
Round of 32Round of 16Quarter-FinalSemi-FinalFinalWinner
Heissenbuttel - Speer 
      
Bye 
 
 
 Heissenbuttel - Speer 
 
Sat   ATC  8:00      R1
 
 McCarty - O'Donnell 
6-0 6-1 
 
 
 
 
 Heissenbuttel - Speer 
6-4 6-1 
 
 
Sat   DCC  10:30      QR1
 
 
 
 Creath - Newman 
7-5 6-4 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Creath - Newman 
7-6 7-5 
 
 
 
 
 
 
Sun   ATC  10:30      
 
 
 
 
 
 
 
 Darre - Domich 
7-6 4-6 6-1 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Creath - Newman 
6-0 6-3 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Sun   ATC  1:00      
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Morris - Morris 
7-5 6-4 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
McCarty - O'Donnell 
MC  5:00      C2
Waters - Waters 
 
Dominick - Waxter 
ATC  6:30      C3
Creath - Newman 
 
 
 Creath - Newman 
6-3 6-1 
Sat   ATC  8:00      R2
 
 Kindsfater - Turner 
6-2 6-2 
 
Hubregsen - Hummel 
DCC  6:30      C4
Kindsfater - Turner 
 
Griggs - Stone 
MC  6:30      C5
10 Morley - Stahl 
 
 
 Griggs - Stone 
6-1 5-7 7-5 
Sat   DCC  8:00      R3
 
 Schott - Tewksbury 
6-7 6-3 -6-1 
 
 
 
 
 Griggs - Stone 
6-1 6-1 
 
 
Sat   DCC  10:30      QR2
 
 
 
 Darre - Domich 
7-6 6-4 
 
 
 
11 Schott - Tewksbury 
ATC  8:00      C6
12 Soane - Soane 
 
13 Josephs - Sigman 
ATC  8:00      C7
14 Emmanuel - Sills 
 
 
 Josephs - Sigman 
6-2 6-2 
Sat   DCC  8:00      R4
 
 Darre - Domich 
6-2 6-1 
 
15 Marston - Marston 
DCC  8:00      
16 Darre - Domich 
 
17 Morris - Morris 
ATC  8:00      C9
18 Ivancie - Magill 
 
 
 Morris - Morris 
6-0 6-1 
Sat   ATC  8:00      R5
 
 Donnelly - Shopneck 
6-7 7-6 6-3 
 
 
 
 
 Morris - Morris 
6-1 6-3 
 
 
Sat   ATC  10:30      QR3
 
 
 
 Bermingham - Murray 
7-6 1-6 6-3 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Morris - Morris 
6-4 7-5 
 
 
 
 
 
 
Sun   ATC  10:30      
 
 
 
 
 
 
 
 Hays - Swenson 
6-3 3-6 7-5 
 
 
 
 
 
 
 
19 Lopez - Pomeroy 
DCC  6:30      C10
20 Donnelly - Shopneck 
 
21 Bermingham - Murray 
MC  6:30      C11
22 Gifford - vonGunten 
 
 
 Bermingham - Murray 
7-5 6-3 
Sat   ATC  8:00      R6
 
 Hashimoto - Wood 
6-0 6-0 
 
23 McMillam - Rapson 
DCC  5:00      C12
24 Hashimoto - Wood 
 
25 Shah - Stern 
ATC  8:00      C13
26 Foley - Marston 
 
 
 Shah - Stern 
7-5 6-0 
Sat   MC  8:00      R7
 
 Weinig - Weinig 
6-3 6-2 
 
 
 
 
 Shah - Stern 
7-5 7-5 
 
 
Sat   ATC  10:30      QR4
 
 
 
 Hays - Swenson 
6 -2 6-1 
 
 
 
27 Weinig - Weinig 
DCC  8:00      C14
28 Crocker - Norton 
 
29 Marx - McAlpine 
ATC  8:00      C15
30 MacKenzie - Wulf 
 
 
 MacKenzie - Wulf 
6-0 6-1 
Sat   ATC  8:00      R8
 
 Hays - Swenson 
 
 
31 Bye 
      
32 Hays - Swenson 
 

Official Sponsors of the APTA

Viking Athletics     ULINE

Social

Find us on Facebook
Facebook
Join us on Twitter
Twitter
Check out our YouTube channel!
YouTube
Photos on Flickr
Flickr
Send us Feedback and Questions
Email Us