Printer Friendly Draw Sheets
Main
Round of 32Round of 16Quarter-FinalSemi-FinalFinalWinner
Emerson - Morris 
      
Bye 
 
 
 Emerson - Morris 
 
ATC  11:00      R1
 
 Woodman - Woodman 
6-4 6-2 
 
 
 
 
 Emerson - Morris 
6-2 6-3 
 
 
ATC  2:00      QR1
 
 
 
 Kelly - Kokish 
6-2 6-2 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Emerson - Morris 
4-6 6-3 7-6 
 
 
 
 
 
 
ATC  5:00      
 
 
 
 
 
 
 
 Brandon - Sansot 
6-2 4-6 6-3 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Emerson - Morris 
6-1 7-6 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Sat   ATC  9:15      
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Humphrey - Schott 
6-3 6-3 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Woodman - Woodman 
ATC  8:00      C1
Donnelly - Hubregsen 
 
Symko-Davies - Thomson 
ATC  8:00      C2
Benson - Kerr 
 
 
 Benson - Kerr 
6-1 6-0 
ATC  10:15      R2
 
 Kelly - Kokish 
 
 
Bye 
      
Kelly - Kokish 
 
Brandon - Sansot 
      
10 Bye 
 
 
 Brandon - Sansot 
 
ATC  11:00      R3
 
 Crocker - Denison 
6-3 6-2 
 
 
 
 
 Brandon - Sansot 
6-3 6-4 
 
 
ATC  2:00      QR2
 
 
 
 Baker - Caulkins 
7-6 6-7 7-6 
 
 
 
11 Crocker - Denison 
ATC  8:00      C3
12 Groth - Hashimoto 
 
13 Humes - MacDowell 
DCC  8:00      C4
14 Baker - Caulkins 
 
 
 Baker - Caulkins 
6-2 6-4 
DCC  11:00      R4
 
 Hays - MacKenzie 
 
 
15 Bye 
      
16 Hays - MacKenzie 
 
17 Kindsfater - Osborne 
      
18 Bye 
 
 
 Kindsfater - Osborne 
 
ATC  11:00      R5
 
 Hummel - Rockmore 
6-0 6-4 
 
 
 
 
 Kindsfater - Osborne 
2-6 6-2 7-6 
 
 
ATC  2:00      QR3
 
 
 
 Knott - Talbot 
6-2 6-2 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Knott - Talbot 
6-2 6-2 
 
 
 
 
 
 
ATC  5:00      
 
 
 
 
 
 
 
 Humphrey - Schott 
7-6 6-7 6-3 
 
 
 
 
 
 
 
19 Hummel - Rockmore 
ATC  8:00      C5
20 Rutgers - Soane 
 
21 Bond - Rippey 
DCC  8:00      C6
22 Carey - Major 
 
 
 Carey - Major 
3-6 6-2 6-2 
DCC  11:00      R6
 
 Knott - Talbot 
 
 
23 Bye 
      
24 Knott - Talbot 
 
25 Humphrey - Schott 
      
26 Bye 
 
 
 Humphrey - Schott 
 
ATC  11:00      R7
 
 Sands - Vogelpohl 
6-1 7-6 
 
 
 
 
 Humphrey - Schott 
6-1 6-1 
 
 
ATC  2:00      QR4
 
 
 
 Cavness - Macartney 
6-1 6-0 
 
 
 
27 Marston - Riessen 
ATC  8:00      C7
28 Sands - Vogelpohl 
 
29 Pero - Thomson 
MC  8:00      C8
30 Fisher - Jones 
 
 
 Fisher - Jones 
6-1 7-6 
MC  9:30      R8
 
 Cavness - Macartney 
 
 
31 Bye 
      
32 Cavness - Macartney 
 

Official Sponsors of the APTA

Viking Athletics     ULINE

Social

Find us on Facebook
Facebook
Join us on Twitter
Twitter
Check out our YouTube channel!
YouTube
Photos on Flickr
Flickr
Send us Feedback and Questions
Email Us